Составьте пожалуйста рассказ о друге со словами (always,usually,often,sometimes,never)даю 20баллов

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I have many friends, but a true friend can be only one. My friend always cheerful. My friend and I often walk.I have a very good good friend.My friend always helps me in the lurch.We go to each other's birthday.Sometimes we quarrel, but then put up.My friend, I will never betray.I love my friend and I appreciate our friendship.