Составьте предложение из слов 1)the party/are/enjoying/We 2)watch TV/often/They/like 3)broken/my/You/have/notebook/just

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
We are enjoying the party They often like watch tv(тут по другому никак, но должно быть to или окончание ing) You have just broken my notebook
Гость
We are enjoying the party. They often like watch TV. You have just broken my notebook.