Составьте предложения : favourite , is , which , music , your , type , of ? parents , jogging , do , your , like ? we , wee

Составьте предложения : favourite , is , which , music , your , type , of ? parents , jogging , do , your , like ? we , weekend , or , rugby , every , play , football . you , fit ,do , how , keep ? sports , popular , my , doing , very , is , family , in . Заранее спасибо
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Which type of musik is your favourite? do your parents like jogging? we play football or rugby every weekend how do you keep fit? doing sports id very popular in my family