Составьте предложения из данных слов: 1. Upstairs ,or ,downstairs, is your, parents' ,bedroom,? 2. Does , like, his, sofa, your, brother? 3. You, live, in, a, flat, or, do, in, a, house?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
is your parents' bedroom upstairs or downstairs? does your brother like his sofa? do you live in a flat or in a house?