Составьте шесть предложений из данных слов и напишите их. 1) ? / like / he / does /good /songs 2)

Составьте шесть предложений из данных слов и напишите их. 1) ? / like / he / does /good /songs 2). / riedes / bike / his / my / friends / Saturday /on 3) they / do / ? / English / speak 4) does / dad / have / your / car / a / ? 5) I / well / and / run / can /jump / . 6)___________________________ И из 2 и 3 предложения нужно сделать отрицательными и запишите их 1)___________________________ 2)__________________________
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)Does he like good songs? 2)My friend rides his bike on Saturday 3)Do they speak English? 4)Does your dad have a car? 5)I can run well and jump ------------------------------------------------- 1)He doesn't like good songs 2)My friend doesn't ride his bike