Составьте вопросы и напишите их. Ответьте на вопросы, написав цифры словами: 1. How; many; Val; have; does; books; ? - 79 2. Bess; hpw; many lillte; does; dolls; have; ? - 23 3. Mr Brown; does; how; many; horses; have; ? - 98

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
How many books does Val have?-seventynine How many little dolls does Bess Have-twenty-three How many horses does Mr Brown have?-ninety-eight
Гость
How many books does Val have?  . seventy nine How many little dolls does Bess Have?  . twenty three How many horses does Mr Brown have? ninety eight