Спочно помогите по английскому зарани4 спасибо задание на картинке

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Was they sell a lot of records last month. Was ....... Was. .........
Гость
2.who was your favorite teacher last year ? 3.did they sell a lot of records last month? 4.did Mel sing at the concert last Saturday? 5.when did you go to New Zealand? 6.which film did Jack see last night?