СРОЧНО! Даю 20 баллов You are talking with you French friends about your foreigh experiences нужно составить пред

СРОЧНО! Даю 20 баллов You are talking with you French friends about your foreigh experiences нужно составить предложения и специальные предложение с ответами с этими предлогами: be to a foreign country speak with a foreigner write to a foreign pen friend buy souvenirs from different countries eat food from other countries watch a foreign film ПРИМЕР: - have you ever been to a foreign country?- Yes. i have. -When did you go there?-Last year. Если что англ, яз, кузовлев : класс номер 4 стр 102 Пожалуйстааааа
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
When did you go there