Срочно надо сочинение на тему дом моей мечты 5-6 предложений на английском языке ( желательно чтобы слова были для 5 класса)
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My dream house.
My dream hous is wonderful!It is a big castle.There are many flowers,decorations and pictures.Near my castle a great garden.There are magic flowers,fruits and vegetables in it.I think my castleis great!