СРОЧНО! Надо вставить соответствующие предлоги времени. (предлоги: at,in,on.) 1. I get up__7o'clock 2. My big brother watches a video__night 3.I come home__theafternoon 4.Mary visits her friends__Sunday 5.The children play game...

СРОЧНО! Надо вставить соответствующие предлоги времени. (предлоги: at,in,on.) 1. I get up__7o'clock 2. My big brother watches a video__night 3.I come home__theafternoon 4.Mary visits her friends__Sunday 5.The children play games__the weekend 6.We get a lot of presents__ Christmas 7.Tim hasMusic__Monday 8.Vova has breakfast__8o'clock__the morning 9.They don't listen to music__noon
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. at 2.at 3.in 4.on 5.at 6.on 7.on 8.at 9.at