Срочно нужен перевод ,не через переводчик! The number of doctors in England is not quite enough to serve millions of patients treated at the National Health Service. Nurses are also in short supply. All doctors may take part...

Срочно нужен перевод ,не через переводчик! The number of doctors in England is not quite enough to serve millions of patients treated at the National Health Service. Nurses are also in short supply. All doctors may take part in the Family Doctor System. They may have private practice receiving the pay directly from the patients for their medical advice. Health Service doctors are paid by the government. The pay depends on the number of patients they have served every month. The hospital service includes general and special hospitals, tuberculosis sanatoria, infectious disease units and all forms of specialized treatment together with the provision of most surgical and medical needs. In the main this part of the service is organized by 15 Regional Hospital Boards. In each hospital area there is a University having a teaching hospital or a medical school.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Число врачей в Англии недостаточно, чтобы обслуживать миллионы пациентов, проходящих лечение в Национальной службе здравоохранения. Медсестры также в дефиците. Все врачи могут принимать участие в системе Симейный доктор. Они могут иметь частную практику и получать зарплату непосредственно от пациентов за их медицинскую консультацию. Врачей Службы Здравоохранения оплачивает правительство. Заработная плата зависит от количества пациентов, которых они обслуживали каждый месяц. В больничную службу входят: общие и специальные больницы, туберкулезные санатории, отделения инфекционных заболеваний и все формы специализированного лечения вместе с предоставлением большинства хирургических и медицинских потребностей. В основном эта часть услуги организована 15 ой областной больницей. В каждом районе больницы есть университет, имеющий учебный госпиталь или медицинское училище.