Срочно! Помогите написать стихотворение на английском языке (небольшое) о молодежи или их жизни

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Young everywhere we road, The young always give advice. Young to move through life easier If I remember mothers Testament: Senior honor, to learn and to aspire To new achievements and victories! To be sincere and understand What a good sweeping followed by happiness! Happy holidays, your friends congratulate you And I want so much to tell you. I heartily heartily wish Smile, live, love, dream!