СРОЧНО. Помогите по английскому языку: Use past simple present perfect,past continuos present perfect continuous: 1) It (rain) since morning. 2)White Jane (clean) the room her brower (cook) dinner. 3)-Are you thirsty? -No, I (d...

СРОЧНО. Помогите по английскому языку: Use past simple present perfect,past continuos present perfect continuous: 1) It (rain) since morning. 2)White Jane (clean) the room her brower (cook) dinner. 3)-Are you thirsty? -No, I (drink/already) today. 4)Tom (be) in love with Margaret since his childhood. 5)When you (arrive at the airoport? Заранее спасибо
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)It has been raining2)While Jane was cleaning the room her brother was cooking3)I have already drank 4)has been 5)When did you arrive at the airport?