СРОЧНО ПОМОГИТЕ! Всё написанно на листе

Гость
1.с 2.с 3.с. 4.а. 4.b 5.a 6.b 7.c 8.b 9.a 10.c. 1.What 2.Where 3.Who 4.Why 5.Who 1. play 2.ski 3.am playing 4.help 5.are dancing 6.are going 7.takes 1.are 2.is 3.Does 4.Do 1.This is 2.This is 3.This are 4.There are 5.This is 6.There are