СРОЧНО Составить 8 предложений используя '' делать упражнения '' 4 предложения в че

СРОЧНО Составить 8 предложений используя '' делать упражнения '' 4 предложения в четырех прошлых временах и 4 предложения в четырех нынешних на английском языке
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Present Simple- I do exercises every day. Present Progressive- I am doing exercises now. Present Perfect- I have already done my exercises. Present Perfect Progressive- I have been doing my exercises since morning. прошедшее: Past Simple-I did exercises yesterday. Past Progressive- I was doing exercises at 5 o'clock yesterday. Past Perfect-I had done my exercises before you came home. Past perfect Progressive-I had been doing my exercises for an hour when you came home.