СРОЧНО! Задание 2. Допишите слово или часть слова, чтобы дополнить «компьютерные» названия. Используйте следующее: e, top, user, ware, disk, board. soft____________ lap____________ __________-mail floppy ____________ __________...

СРОЧНО! Задание 2. Допишите слово или часть слова, чтобы дополнить «компьютерные» названия. Используйте следующее: e, top, user, ware, disk, board. soft____________ lap____________ __________-mail floppy ____________ ______________-friendly key______________ Задание 3. Выберите правильный вариант. Who/Why told you about it? Where/What do you think? What/Which of you is Martin? Whose/Whom dictionary is it? Why/How much does that cost? What/Who is this woman? – She is my aunt. What/Who is your mother? – She is a nurse. Why/When are you so sad? Whose/What color do you like? Where/When do you live?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
soft__ware___ lap__top____ ___e___-mail floppy __disk___ __user____-friendly key__board___ Who told you about it? What do you think? Which of you is Martin? Whose dictionary is it? How much does that cost? Who is this woman? – She is my aunt. What is your mother? – She is a nurse. Why are you so sad? What color do you like? Where do you live?
Гость
software laptop e-mail floppy disk user friendly keyboard                                     1 who 2 what 3 which 4 whose 5 how 6 who 7 what 8 why 9 what 10 where