СРОЧНО.20 БАЛЛОВ.ПРОШУ.BOOKS ARE OUR FRIENDS Since books are friends, They need much care. When you're reading them Be good to them and fair. Use book-marks, To hold your place, And don't turn a book Upon its clear face. ПЕРеве...

СРОЧНО.20 БАЛЛОВ.ПРОШУ.BOOKS ARE OUR FRIENDS Since books are friends, They need much care. When you're reading them Be good to them and fair. Use book-marks, To hold your place, And don't turn a book Upon its clear face. ПЕРевести на вірш по українськи или на стих
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Оскiльки книги-це друзi, вони вимагають богато догляду. Коли ви читаэте iм буде добре i справедливо. Використовуйте вкладки, щоб утримати своэ мiсце, i не перетворити книжку на ii ясне обличчя