СРОЧНЯК, БРАТИШКИ! 30 Баллов! Раскройте скобки употребляя глаголы в Present Perfect We just … (meet) an American actor. (Мы только что встретили американского актера.) Your husband … (sell) the house? (Твой муж продал дом?) I …...

СРОЧНЯК, БРАТИШКИ! 30 Баллов! Раскройте скобки употребляя глаголы в Present Perfect We just … (meet) an American actor. (Мы только что встретили американского актера.) Your husband … (sell) the house? (Твой муж продал дом?) I … (not start) my new job yet. (Я еще не начала свою новую работу.) You … (be) to New York before? (Вы были в Нью-Йорке раньше?) Ann … (not choose) the dessert yet. (Аня еще не выбрала десерт.) They … (do) the shopping today. (Они сделали покупки сегодня.) Tom … ever (visit) Disneyland? (Том когда-либо посещал Диснейленд?) I just … (see) a horror film. (Я только что посмотрела фильм ужасов.) She … (not find) her coat. (Она не нашла свое пальто.) The cat already … (eat up) the fish. (Кошка уже доела рыбу.)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
We have just met an American actor.Has your husband sold the house?I haven’t started my new job yet.Have you been to New York before?Ann hasn’t chosen the dessert yet.They have done the shopping today.Has Tom ever visited Disneyland?I have just seen a horror film.She hasn’t found her coat.The cat has already eaten up the fish.
Гость
We have just met an American actor.Your hasbent hasbent selt a hous? I haven't started my new job yet.Have you ever been to N.Y before?Ann hasn't chouse the desert yet.They have done the shopping today.Hase Tom ever visited the Disneyland?I have just seen a horror film. Aga hasn't found her coat.The cat hasn't already eaten up the fish