Sunday Morning: getr to Springfield School Afternoon: walk around the centre of London Evening: go to a welcoming party Monday Morning: have

Sunday Morning: getr to Springfield School Afternoon: walk around the centre of London Evening: go to a welcoming party Monday Morning: haveEnglish lessons at Springfield School Afternoon: visit the British Museum Evening: watch a car race at the stadium Tuesday Morning: have English lessons Afternoon: go on a trip to York, visit the Viking centre Evening: take part in a talent show Wednesday Morning: have English lessons Afternoon - evening: take rides at Alton Towers Park Thursday Morning: have English lessons Afternoon: see the sights of London Evening: take part in tennis competition Friday Morning: have English lessons Afternoon: visit Hamleys Evening: go to the airport перевидите на русский и поставти в прошедшее врремя
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Воскресенье Утро: добралась до школы Спрингфилда Во второй половине дня: прогулялась по центру Лондона Вечер: перейшла к гостеприимной партии понедельник Утро: пошла на уроки английского языка в Спрингфилдской школе Во второй половине дня: посетила Британский музей Вечер: посмотрела автогонки на стадионе вторник Утро: пошла на уроки английского языка Во второй половине дня: отправилась в путешествие в Йорк, посетила центр викингов Вечер: приняла участие в шоу талантов среда Утро: пошла на уроки английского языка Во второй половине дня - вечером: взяла поездку в Alton Towers Парк Четверг Утро: взяла уроки английского языка Во второй половине дня: посмотрела достопримечательности Лондона Вечер: приняла участие в конкурсе по теннису пятница Утро: пошла на уроки английского языка Во второй половине дня: посетила Hamleys Вечер: поехала в аэропорт