Свіжоосаджений цинк гідроксид масою 4,95г повністю розчинили в калій гідроксиді.Обчислити масу і кількість речовини продуктів реакції.Назвідь утворені сполуки

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Так как гидроксид цинка проявляет амфотерные свойства,  поэтому будет реагировать с щелочью    Zn(OH)2 + 2KOH  => K2ZnO2 +     2H2O                                    цинкат калия    вода  1)  n = m/M n(Zn(OH)2 =  4,95 г/ 99 г/моль =  0,05моль  2) по уравнению    n(Zn(OH)2 = n(K2ZnO2) находим массу цинката    m=n*M m( K2ZnO2 ) = 0,05моль * 175г/моль = 8,75г 3) по уравнению n(H2O) в два раза больше, значит n(H2O) = 0,1моль  находим массу воды  m(H2O) = 0,1моль * 18 г/моль =1,8г