Talk to your friend about Vera plan.Вера отметила в своем дневнике ,что она выполнила и что нет. Friday: Go to schooi Buy a magazine Clean my room after school Read a poem Play tennis Saturday: Do exercises Water the flowers in...

Talk to your friend about Vera plan.Вера отметила в своем дневнике ,что она выполнила и что нет. Friday: Go to schooi Buy a magazine Clean my room after school Read a poem Play tennis Saturday: Do exercises Water the flowers in my room Meet grandma at the bus stop Go to the zoo Draw a picture Например:Did she go to school? Yes,she did. Did she bay a magazine? No,she didn.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
По примеру в том же духе, только расставляй где-то Yes,she did., а где-то No,she did not