Татарский язык:укы артыклык дәрәҗәсе күрсечләрен әйт Русчага тәрҗемә ит . ап-ак бик җылы, иң акыллы , зәп-зәңгәр, дөм кранаңгы , үтэ суык, кап-кара , кып кызыл ,җете яшел, иң матур .

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
ап-ак   -  белый-пребелый бик җылы  - очень теплый иң акыллы  - самый умный зәп-зәңгәр - синий-пресиний (голубой-преголубой) дөм караңгы - тьма тьмущая  (очень темно) үтә суык -  холод до костей (очень холодно) кап-кары - черным-черно кып кызыл - красный-прекрасный җете яшел  - ярко зеленый иң матур - самый красивый