Ялиновий шишкар на тлі інших пернатих жителів Центральної Європи виділяється особливою будовою дзьоба. Наддзьобок і піддзьобок схрещуються між собою, їх гострі кінці виступають з боків дзьоба. Своїм дзьобом, немов пінцетом, ялиновий шишкар виймає насіння з ялинових та соснових шишок.
ЇЖА Раціон ялинового шишкаря не є дуже багатим - він харчується насінням шишок хвойних дерев. Саме тому в разі неврожаю кормів ці птахи кочують по лісах у пошуках місць годування. Ялинові шишкарі мігрують зграями. У особливо багатих на їжу місцях ці птахи затримуються і виводять пташенят. Ялиновий шишкар має незвичайну будову дзьоба. Наддзьобок і піддзьобок схрещуються між собою, а їх гострі кінці виступають з боків дзьоба. За допомогою такого „пристрою" шишкар розкриває лусочки шишок і вибирає насіння. Шишкар зі спритністю папуги перекидається на гілках, швидко бігає по них, іноді висить донизу головою -і все це для того, щоб дістати жадане насіннячко. У пташенят дзьобик прямий. Коли молоді птахи починають годуватися самостійно, їх дзьоби змінюють форму. Насінням хвойних дерев харчуються також чижі і звичайні чечітки, проте це не єдина їхня їжа.
МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ Ялиновий шишкар віддає перевагу ялиновим лісам, проте трапляється також у змішаних, соснових та модринових лісах. Він зустрічається на території Європи, частині Азії, Північної Америки і Північно-Західної Азії. На деяких європейських територіях живуть споріднені види цього шишкаря. Наприклад, у Великій Британії в 50-і роки XX сторіччя поселився шишкар Ьохіа зсоїіса. Раніше ці птахи вважалися шотландським підвидом ялинового шишкаря, проте у наші дні багато вчених виділяють їх як окремий вид. Шишкарі пристосувалися до специфічного корму. Тільки деякі види птахів до свого раціону додають насіння хвойних дерев. Саме своєрідним харчуванням пояснюються багато особливостей у житті цих птахів. Наприклад, специфічна форма дзьоба і висиджування пташенят у найсуворішу пору року.
Коли пташенята шишкаря покидають гніздо, лусочки на шишках починають відгинатися, тому молодим птахам легко діставати насіння. Шишкарі настільки вправно пересуваються по гілках дерев, що їх нерідко порівнюють з папугами.