Тема: ПРОСТОЕ НАСТОЯЩИЕ ВРЕМЯ. Составь общий и специальные вопросы к данному предложению. We like to go for a walk in the forest in winter. 1.Do____________________________? 2.Who__________________________? 3.What______________...

Тема: ПРОСТОЕ НАСТОЯЩИЕ ВРЕМЯ. Составь общий и специальные вопросы к данному предложению. We like to go for a walk in the forest in winter. 1.Do____________________________? 2.Who__________________________? 3.What__________________________? 4.When__________________________? 5.Where_________________________?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Do you like to go for a walk? Who likes to go for a walk? What do you like? When do you like to go for a walk? Where do you like to walk in winter?