Трансклипции белорусских слов грузчык, грыбкі, дзядзька, касьба, малацьба, мароз, незабудка, склад, стог, указка, футбол.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Націскныя галосныя напісаны вялікай літарай. Калі будзеце перапісваць, пішыце маленькую літару, але пастаўце над ею націск. [г р У ш ч ы к], [г р ы п к' І], [дз' А ц' к а], [к а з' б А], [м а л а дз' б А], [м а р О с], [н' э з а б У т к а], [с к л А т], [с т О х], [у к А с к а], [ф у д б О л]