ТРАНСКРИПЦИЯ НА АНГЛИЙСКИ РУССКИМИ БУКВАМИ. Hello! My name is ...... . Yesterday morning l went to school. After school we went for a walk in th...
ТРАНСКРИПЦИЯ НА АНГЛИЙСКИ РУССКИМИ БУКВАМИ.
Hello! My name is ...... .
Yesterday morning l went to school.
After school we went for a walk in th...ТРАНСКРИПЦИЯ НА АНГЛИЙСКИ РУССКИМИ БУКВАМИ.
After school we went for a walk in the park.
By the end of the walk l got to do homework.
When the lessons were done, l decided to read a little bit.
Betore going to bed l went for a w...
Гость
хелоу! май нэйм из...
естэтэй монинг ай вент ту скул.
афтэ скул ви вэнт фо э вок ин зэ пак.
бай зэ энд оф зе вок ай гот ту ду хоумвёк.
вэн зэ лессонс вё дан, ай дисайдит ту рид а литл бит.
битэ глуинг ту бэд ай вэнт фо э вок виз зэ дог.
ай хэд э вандэрфул дэй естэдэй.
Гость
Хэлоу! Май нейм ис... .
Естедей монинг ай вент ту скул.
Афтер скул ви вент фор а волк ин де парк.
Бай де енд оф де волк ай гот ту ду май хомвёрк.
Вен де лесонс вер дан ай вент фор а волк вит де дог.
Ай хад а вондерфул дей естедей.