Треба вибрати правильний варіант відповіді. 1. Непрямою мовою називається: а) чуже мовлення, передане довільно б) слова, які вказують, кому належить гучне мовлення в)
Треба вибрати правильний варіант відповіді. 1. Непрямою мовою називається: а) чуже мовлення, передане довільно б) слова, які вказують, кому належить гучне мовлення в) чуже мовлення, передане дослівно, а із збереженням лише основного змісту висловлювання.
2. У разі зміни прямої мови непрямою речення буде:
а) простим
б) складним будь-якого типу
в) складнопідрядним
г) складносурядним
3. У якому варіанті правильно замінено пряму мову непрямою?
"А як ти розумієш щастя?" - спитала у свою чергу Рая.
а) Рая у свою чергу спитала, як ти розумієш щастя.
б) Рая у свою чергу спитала, як він розуміє щастя.
в) Рая у свою чергу спитала, що як він розуміє щастя.
г) Рая у свою чергу спитала про щастя.
4. Чи можна речення з прямою мовою "Це Кармелюк! Де він? Ось він!" - пронеслось у натовпі перебудувати у речення з непрямою мовою?
а) так
б) ні
в) потрібно декілька речень, щоб передати зміст
г) потрібно створити діалог
5. У якому варіанті неправильно замінено речення з прямою мовою?
"Доброта - це найбільше досягнення людини, прекрасне і святе", - писав Іван Цюпа.
а) На думку Івана Цюпи, доброта - це найбільше досягнення людини, прекрасне і святе.
б) Іван Цюпа писав, доброта - це найбільше досягнення людини, прекрасне і святе.
в) Іван Цюпа писав, доброта - це найбільше досягнення людини, прекрасне і святе.
г) Доброта, згідно з думкою Івана Цюпи, - це найбільше досягнення людини, прекрасне і святе.
6. У реченні Щастя, як сказав німецький письменник Рудольф Пресбер, - це слово, якими ми позначимо те, чого досягли інші є:
а) пряма мова
б) непряма мова
в) цитата
г) діалог
7. Цитата - це:
а) пряма мова
б) одиниця мовознавчої науки
в) невласне прама мова
г) дослівний (точний) уровок з чийого-небудь тексту або висловлювання, що служить для підтвердження чи пояснення певної думки.
8. Якщо цитату наводять у вигляді прямої мови, то вона:
а) береться в лапки
б) виділяється як пряма мова
в) пишеться без лапок
г) пишеться у дужках
9. Віршова цитата, записана у вигляді строфи:
а) береться в лапки
б) пишеться в дужках
в) пишеться з нового рядка, перед нею ставиться тире
г) не береться в лапки
10. У якому варіанті неправильно оформлено цитування?
а) Поки жива мова в устах народу, до того часу живий і народ (К. Ушинський)
б) Правильно говорять, що "Хліб - усьому голова".
в) Можна все на світі вибирати, сину, / Вибирати не можна тільки Батькіщину (В. Симоненко).
г) Сократ писав: "Заговори, щоб я тебе побачив".
11. Кожна репліка діалогу:
а) пишеться з нового рядка
б) пишеться з нового рядка, перед нею ставиться тире
в) пишеться з нового рядка і береться в лапки
г) пишеться без лапок і без дужок
12. Речення з непрямою мовою ( розділові знаки пропущено):
а) Ти до землі всім серцем прихились мені шепоче рідна Україна.
б) Учітеся ти нам прорік борітеся з ярмом неволі.
в) Доводила одна нікчемність що підлабузництво це чемність.
г) Яка краса писав Рєпін з України.
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. в 2. в. 3. г. 4. б або г 5. б або в 6. б 7. г 8. б 9. г 10. в або а 11. б 12.в