Трикутник АВС-прямокутний(кут С =90°).Знайдіть кут А якщо кут В=70°

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Нехай АВС - даний трикутник, вершини якого лежать на сфері. АС = 8см, ВС = 6см, АВ = 10см. Оскільки 8^2 + 6^2 = 10^2, то цей трикутник прямокутний, кут С = 90 градусів. Проводимо перпендикуляр ОО1 до площини трикутника АВС. О1 - центр кола, описаного навколо трикутника. А оскільки трикутник АВС прямокутний, то О1 є серединою гіпотенузи АВ. Значить, r = 1/2*10 = 5cм Розглянемо трикутник ОО1В, кут О1 = 90 градусів, ОВ = R = 13см, О1В = r = 5см. Використовуючи теорему Піфагора, знаходимо ОО1: ОО1 = sqrt(OB^2 - O1B^2) = sqrt(13^2 - 5^2) = 12(см) - це відстань від центра сфери до площини трикутника Відповідь. 12см