У рівнобедреному трикутнику бічна сторона рівна 5 см,а косинус кута при основі 0,6. Знайти рпдіус вписаного кола. плз оч надо

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
AB=BC=5; BH - высота, она же медиана и биссектриса; AH/AB=cos A=0,6; AH=ABcos A=3; AC=2AH=6; [latex]BH=\sqrt{AB^2-AH^2}=4[/latex] (по теореме Пифагора);   [latex]S_{ABC}=\frac{1}{2}AC\cdot BH=12; \ S_{ABC}=pr,[/latex] где [latex]p=\frac{AB+BC+CA}{2}=8 -[/latex] полупериметр, r - радиус вписанного круга, отсюда  [latex]r=\frac{S_{ABC}}{p}=\frac{12}{8}=\frac{3}{2}[/latex] Ответ: [latex]\frac{3}{2}[/latex]