У рівнобічній трапеції більша основа 20см бічна 13см висота 12см знайти площу трапеції

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
ABCD - рівнобічна трапеція. AD = 20 см, AB = CD = 13 см. CK = 12 см. З трикутника CDK (∠CKD = 90°): KD = √(CD²-CK²) = 5 см Тоді менша основа: BC = AD - 2 * KD = 10 см. Площа трапеції: [latex]S= \dfrac{AD+BC}{2}\cdot CK= \dfrac{20+10}{2} \cdot 12 =180[/latex] см²