Удивись данным утверждениям. 1-4 класс Образец: Alyoscha is singing a song now.- Is he singing a song now?

Удивись данным утверждениям. 1-4 класс Образец: Alyoscha is singing a song now.- Is he singing a song now? 1.Polina is clapping her hands now. 2.Denis and Alex are stamping their feet now. 3.Vanya is putting on a T-shirt. 4.I am taking off my mac. 5.Diana and Dasha are dancing. 6.Asya and I are flying a kite. 7.The children are standing in the garden.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Не совсем понял задание, но кажется вы имели ввиду это: 1. Is Polina clapping her hands now? 2. Are Denis and Alex stamping their feet now? 3. Is Vanys putting on a T-Shirt? 4. Am i taking off my mac? 5. Are Diana and Dasha dancing? 6. Are Asya and I flyung a kite (Не совсем корректное предложение) 7. Are the children standing in the garden