УКАЖИТЕ ВЕРНЫЙ ВАРИАНТ 1.100 DOLLARS 1/ONE THOUSAND AND HUNDREDS DOLLARS 2/ ELEVEN HUNDRED DOLLARS 3/ONE HUNDRED TEN DOLLARS 4/ONE THOUSAND A...

УКАЖИТЕ ВЕРНЫЙ ВАРИАНТ 1.100 DOLLARS 1/ONE THOUSAND AND HUNDREDS DOLLARS 2/ ELEVEN HUNDRED DOLLARS 3/ONE HUNDRED TEN DOLLARS 4/ONE THOUSAND A...УКАЖИТЕ ВЕРНЫЙ ВАРИАНТ 1.100 DOLLARS 1/ONE THOUSAND AND HUNDREDS DOLLARS 2/ ELEVEN HUNDRED DOLLARS 3/ONE HUNDRED TEN DOLLARS 4/ONE THOUSAND AND ELEVEN HUNDRED DOLLARS
Гость
One thousand one hundred
Гость
Вариант 1, возможно, но я перевела так: one thousaund one hundred.