Употребите данные предложения в Past Simple,Future Simple Tenses,употребляя соответсвующие индикаторы времени. 1)My favourite subjects ate mathematics and English 2)I give you advice 3)She plays tennis in the morning

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) my favourite subjects were.... my favourite subjects will be.... 2) I gave.... I will give.. 3)She played.... She will play.... will-это будущее