Упражнение 3. Напишите следующие предложения в отрицательной форме: 1. I am a boy. 2. I get up at 7 o’clock. 3. I have got toys. 4. My school is big. 5. I go to school every day.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I am not a boy . I don't get up at 7 o'clokc . I haven't got toys My school isn't big I don't go to school every day
Гость
i am not a boy i don't get up at 7 o'clock i haven't got toys i don't go to school every day