Упражнение 3. Упражнение Раскройте скобки, поставив предложенное прилагательное в нужной степени. Jill’s a far________ (intelligent) person than my brother. Kate was the_________ (practical) of the family. Which of these two pe...

Упражнение 3. Упражнение Раскройте скобки, поставив предложенное прилагательное в нужной степени. Jill’s a far________ (intelligent) person than my brother. Kate was the_________ (practical) of the family. Which of these two performances did you enjoy ________ (much)? The fire was put out _________ (quickly) than we expected.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1more intelligent person...2-most practical 3-more 4-more quickly или quicklier