Упражнение 8. Заполните пропуски одним из вопросительных слов (which, when, why, where, what, who)

Упражнение 8. Заполните пропуски одним из вопросительных слов (which, when, why, where, what, who). Два из этих слов вам не понадобятся. 1_______ is your favorite food? – It’s spaghetti. 2_______ are the children? – They are playing outside. 3_______ is the test? – It’s on Friday. 4_______are you so excited? – Because it’s my birthday today!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1-whst 2-where 3-when 4-why