Упражнение 8. Заполните пропуски одним из вопросительных слов (which, when, why, where, what, who). Два из этих слов вам не понадобятся. 1_______ is your favorite food? – It’s spaghetti. 2_______ are the children? – They are pl...

Упражнение 8. Заполните пропуски одним из вопросительных слов (which, when, why, where, what, who). Два из этих слов вам не понадобятся. 1_______ is your favorite food? – It’s spaghetti. 2_______ are the children? – They are playing outside. 3_______ is the test? – It’s on Friday. 4_______are you so excited? – Because it’s my birthday today!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1-whst 2-where 3-when 4-why