Упростите (2+3√2) • √((11-6√2)/2) + (√5+3)/(√5-1)^-2

Гость
[latex]( \sqrt{2} +3)* \sqrt{ (3- \sqrt{2}) ^{2} } +( \sqrt{5} +3)*(6-2 \sqrt{5})[/latex][latex]( \sqrt{2} +3)*(3- \sqrt{2} )+2 *( \sqrt{5} +3)*(3- \sqrt{5} )[/latex][latex]9-4+2*(9-5)=5+2*4=13[/latex][latex] \frac{2+3 \sqrt{2} }{ \sqrt{2} } * \sqrt{9-6 \sqrt{2}+2 } +( \sqrt{5} +3) ( \sqrt{5}-1 )^{2} [/latex]