Use the appropriate article where necessarya) an b) a c) the d) no article1. Ann is _______ interesting personality.2. I have ______ cold3. She has _____ flu4. She is fond of ____ Tchailkovsky's music

Use the appropriate article where necessary a) an b) a c) the d) no article 1. Ann is _______ interesting personality. 2. I have ______ cold 3. She has _____ flu 4. She is fond of ____ Tchailkovsky's music
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Не используйте соответствующую статью, где necessarya) б)-в) г) нетИспользуйте соответствующую статью, где необходимыне а) б) в) г) ни одна статья1. Энн _______ интересная личность.2. У меня есть ______ холодно3. У нее есть _____ гриппа4. Она любит музыку ____ Tchailkovsky автора