В каждом предложении есть ошибка. Найдите её и исправьте. Пример: Antonia is Italiana. Antonia is Italian. 1. My wife beautiful. 2. Hans is businessman. 3. You family is very nice. 4. Buses in London are reds. 5. Where is y...

В каждом предложении есть ошибка. Найдите её и исправьте. Пример: Antonia is Italiana. Antonia is Italian. 1. My wife beautiful. 2. Hans is businessman. 3. You family is very nice. 4. Buses in London are reds. 5. Where is you from? 6. How old is your children? 7. London is a city very big.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. My wife is beautiful.  2. Hans is a businessman. 3. Your family is very nice. 4. Buses in London are red. 5. Where are you from? 6. How old are your children? 7. London is a very big city .