В однорідне магнітне поле з індукцією 10 мТл перпендикулярно до ліній індукції влітає електрон з кінетичною енергією 3,5*10 степінь (-15) дж. Визначити радіус кола по якому рухається електрон в магнітному полі. Заряд електрона...
В однорідне магнітне поле з індукцією
10 мТл перпендикулярно до ліній індукції
влітає електрон з кінетичною енергією
3,5*10 степінь (-15) дж. Визначити радіус кола по якому рухається електрон в магнітному полі.
Заряд електрона q=1,6·10 степінь(-19 Кл), масу електрона 9·10 степінь(-31) кг.
Ответ(ы) на вопрос:
В = 10 мТл = 0,01Тл
[latex]W =3,5*10 ^{-15} [/latex] Дж
[latex]q=1,6*10 ^{-19} [/latex] Кл
[latex]m=9*10 ^{-31} [/latex] кг
[latex] \alpha =[/latex] 90°
R - ?
[latex]F=qvBsin \alpha [/latex] , sin 90° = 1
[latex]F=qvB[/latex]
[latex]F=ma[/latex] , [latex]a= \frac{v ^{2} }{R} [/latex]
[latex]qvB =\frac{mv ^{2} }{R} [/latex]
[latex]R= \frac{mv}{qB} [/latex]
[latex]W= \frac{mv ^{2} }{2} [/latex]
[latex]v= \sqrt{ \frac{2W}{m} } [/latex]
[latex]R= \frac{m \sqrt{ \frac{2W}{m} } }{qB} = \frac{ \sqrt{ \frac{2Wm ^{2} }{m} } }{qB} = \frac{ \sqrt{2Wm} }{qB} [/latex]
[latex]R= \frac{ \sqrt{2*3,5*10 ^{-15}*9*10 ^{-31} } }{1,6*10 ^{-19} *0,01} =0,05[/latex] м