V Поставьте глаголы, данные в скобках, в Past Simple Tense.      1. Mary (dance) at the party yesterday.      2. It (be) cold last week.      3. He (stay) at home last summer.      4. We (look) at those pictures yesterday morni...

V Поставьте глаголы, данные в скобках, в Past Simple Tense.       1. Mary (dance) at the party yesterday.       2. It (be) cold last week.       3. He (stay) at home last summer.       4. We (look) at those pictures yesterday morning.       5. They (wait) for their friends last Sunday.       6. We (be) at home yesterday.       7. She (want) to talk to them two days ago.       8. We (see) an interesting performance a week ago.       9. They (be) ready at seven.       10. He (meet) her at the disco.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) danced 2)was 3) stayed 4)looked 5) waited 6)were 7)wanted 8)saw 9)were 10)met