ВАРІАНТ 1 Завдання 1–16 мають по чотири або п’ять варіантів відповідей, з яких лише ОДНА ПРАВИЛЬНА. Оберіть правильну відповідьі позначте її 1. Не належить до козацьких літопис АСамовидця БСамійла Величка В«Повість минулих літ»...

ВАРІАНТ 1 Завдання 1–16 мають по чотири або п’ять варіантів відповідей, з яких лише ОДНА ПРАВИЛЬНА. Оберіть правильну відповідьі позначте її 1. Не належить до козацьких літопис АСамовидця БСамійла Величка В«Повість минулих літ» Г Григорія Грабянки 2. Прочитайте уривок із твору. Якщо ти усвідомлюєш, для чого ти народжений, і працюєш зприємністю, ти щасливий. Ори землю або носи зброю, займайся купецькою або мистецькою справою – роби те, для чого народжений… Ці слова є суттю філософської ідеї А хутірської філософії П. Куліша Б спорідненої праці Г. Сковороди В просвітництва Г. Квітки-Основ’яненка Г національної самоідентичності Івана Багряного 3. Щоб стати багатим і одружитися з коханою дівчиною, мусив убитилюдину персонаж твору А «Чорна рада» П. Куліша Б «Маруся» Г. Квітки-Основ’яненка В «Інститутка» Марка Вовчка Г «Вечір проти Івана Купала» М. Гоголя 4. Події давньоруської історії, записані в хронологічному порядку «залітами», – це тема АБіблії Б«Історії русів» В «Повісті минулих літ» Г Києво-Печерського патерика 5. Символом свободи є образ Богдана Хмельницького у творі А «На вічну пам’ять Котляревському» Т. Шевченка Б«Українська мелодія» Є. Гребінки В «До рідного народу» П. Куліша Г«De libertate» Г. Сковороди Д«Небо» М. Петренка 6. Пісня є одним з головних засобів розкриття характеру персонажів у творі А «Чорна рада» П. Куліша Б«Тигролови» Івана Багряного В«Маруся» Г. Квітки-Основ’яненка Г«Наталка Полтавка» І. Котляревського Д«Вечір проти Івана Купала» М. Гоголя 7. Два світи – український національний і радянський тоталітарний –протиставляються у творі А «Чорна рада» П. Куліша Б«Тигролови» Івана Багряного В«Хижих мечем мирим» А. Мойсієнка Г«Вечір проти Івана Купала» М. Гоголя Д«Стогін» В. Женченка 8. Автором візуальної (зорової) поезії в сучасній літературі є А Т. Шевченко БГ. Сковорода ВВ. Герасим’юк ГІ. Величковський ДА. Мойсієнко 9. Козак-віршотворець, автор пісні «Їхав козак за Дунай» – це А С. Климовський БФ. Прокопович ВГ. Сковорода ГС. Величко ДІ. Мазепа 10. Сентиментальні твори в українській літературі писав А І. Вишенський БІ. Величковський В Г. Квітка-Основ’яненко ГГ. Сковорода ДВ. Забіла 11. Загарбницькі війни, що супроводжувалися приєднанням новихтериторій і які російське самодержавство прикривало благородниминамірами, засуджує Т. Шевченко у творі А«Кавказ» Б«Причинна» В «Гайдамаки» Г «Марія» Д «Сон» («У всякого своя доля...») 12. У першому розділі твору «Тигролови» Івана Багряного введенопісню, що є символом нездоланності духу українців… А«Ой на горі та женці жнуть» Б«Ой у полі червона калина…» В«Лугом іду, коня веду…» Г«Стоїть явір над водою» Д «Забіліли сніги…» 13.За стильовими ознаками твір «Рибалка» П. Гулака-Артемовського належить до літератури Асентименталістської Бмодерністської В романтичної Г реалістичної Дбарокової 14. Прочитайте уривок із твору Т. Шевченка. …Слава! Слава! Хортам, і гончим, і псарям, І нашим батюшкам-царям Слава! Це уривок із твору А «І мертвим, і живим…» Б«Ісаія. Глава 35» В «Сон» Г«Гайдамаки» Д «Кавказ» 15. Однаковими за жанром є твори А «Доля» Т. Шевченка і «Енеїда» І. Котляревського Б«Чорна рада» П. Куліша і «Наталка Полтавка» І. Котляревського В «Інститутка» Марка Вовчка і «Маруся» Г. Квітки-Основ’яненка Г «Вечір проти Івана Купала» М. Гоголяі «Тигролови» Івана Багряного Д «Маруся» Г. Квітки-Основ’яненкаі «Бджола та Шершень» Г.Сковороди 16. Державно-політичний авантюризм уособлює у творі «Чорна рада»П. Куліша А Іван Брюховецький БМатвій Гвинтовка В Михайло Черевань Г Яким Сомко Д Васюта Золотаренко Завдання 17–20 мають на меті встановлення відповідності. До кожного рядка, позначеного ЦИФРОЮ, доберіть відповідник, позначений БУКВОЮ, і впишіть букву до таблиці (один варіант зайвий) 17. Установіть відповідність між твором і героєм, зображеним у ньому. 1«Марія» 2 «Чорна рада» 3 «Вечір проти Івана Купала» 4 «Гайдамаки» 18. Установіть відповідність між героєм твору «Наталка Полтавка» І. Котляревського та його характеристикою. 1 возний 2Терпило 3виборний 4 Петро 19.Установіть відповідність між героєм і його життєвою долею. 1 Іван Гонта 2 ПетроБезрідний 3Медвин 4 КирилоТур 20. Установіть відповідність між художнім засобом і поетичними рядками, у яких його використано. 1 метафора 2 риторичнезапитання 3 антитеза 4порівняння У завданнях 21–24 запишіть відповідь словом, словосполученням чи реченням 21.«Енеїду» І. Котляревського написано на основі сюжету твору … 22.Твори «Цвіте терен», «Місяць на небі, зіроньки сяють», «За городом качки пливуть» за родовою ознакою належать до … 23.Історичними джерелами «Чорної ради» П. Куліша були твори … 24.Вірші, написані Т. Шевченком під час слідства у справі Кирило-Мефодіївського братства, увійшли до циклу … Завдання 25 потребує розгорнутої відповіді на запитання 25. Які риси характеру Наталки Полтавки з однойменної п’єси І. Котляревського вам сподобалися найбільше? Чим саме?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1-В 2-Б 3-Г 4-В 5-Г 6-Г 7-Б 8-Д 9-А 10-Д 11-Д 12-Д 13-В 14-Д 15-А 16-Д