VI.Составьте предложения из данных слов.   1.      Have, no, book, I.   2.      They, no, good, have, room.                                                                                 3.      Have, yes, I.  4.      Room, An...

VI.Составьте предложения из данных слов.   1.      Have, no, book, I.   2.      They, no, good, have, room.                                                                                 3.      Have, yes, I.  4.      Room, Ann, a, has.  5.      Pen, has, a, she? 6.      Little, dog, our, is.  7.      Is, pencil, his, old. 8.      Lamp, is, good, her? 9.      Book, give, please, me, your. 10.    Bag, good, is, my
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I have no book. They have no good room. Yes, I have. Ann has a room. Has she a pen? Our dog is little Is his pencil old? Is her lamp good? Please, give me your book. My bag is good.