Вопрос:видгдайте яки слова пропущени у фразиологизмах Крутитися як муха в .....;поклсти зуби на ......;мло каши ...; голци ниде .....; виводити на чисту ....; яблуку ниде ....; брати близько до .....; грати першу ...; товкти во...

Вопрос:видгдайте яки слова пропущени у фразиологизмах Крутитися як муха в .....;поклсти зуби на ......;мло каши ...; голци ниде .....; виводити на чисту ....; яблуку ниде ....; брати близько до .....; грати першу ...; товкти воду в ....; нечути земли пид ....; зйисти пуд ....;битихилом под ...;
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
крутитися як муха в банці, на поличку, зїв, впасти, воду, впасти, серця,
Гость
1. окропі 2. полицю 3. з'їв 4. впасти 5. воду 6. впасти 7. серця 8. скрипку 9. ступі 10. ногами 11. солі 12. землю