Вставь like или likes образец Jess likes cats and dogs. 1)I ........... funny green frogs . 2)He .......... tennis . 3)My dog ............ cats. 4)We .........his big clock. 5) She .......... nice rabbits 6)Foxes .......... ...

Вставь like или likes образец Jess likes cats and dogs. 1)I ........... funny green frogs . 2)He .......... tennis . 3)My dog ............ cats. 4)We .........his big clock. 5) She .......... nice rabbits 6)Foxes .......... cockerels
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)like 2)likes 3)likes 4)like 5)likes 6)like