Вставь подходящую форму глагола to bo 1 In winter --- going to make a snowman 2 In snmmer we --- going to the village 3 My sister --- going to school in autumn 4 --- you going to the hjspitfl in cpuing 5 My parents --- going ...

Вставь подходящую форму глагола to bo 1 In winter --- going to make a snowman 2 In snmmer we --- going to the village 3 My sister --- going to school in autumn 4 --- you going to the hjspitfl in cpuing 5 My parents --- going to ski on weekends 6 They --- going to take me with them 7 On holidays i --- going to go to Moscow 8 The wolf --- going to cftch the rabbit 2 Задай специальные вопросы к предложениям по образцу 1 What are you going to do winter 2 What --- you going to do -----
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 I am 2 are 3 is 4 are 5 are 6 are 7 am 8 is