Вставь правильно артикли a or an. .....man....uniform....bright student, ....educational  programme,...unusual invitation, ...loving parent,...international exchange, ....well-known tower,...excellent actor.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
A  man  an uniform   a bright student, an educational  programme an unusual invitation,  a loving parent, an international exchange, a well-known tower,an excellent actor.     Пишется an перед гласными, а a перед солгасными