Вставь пропущенные слова HOME или HOUSE 1}How many rooms are there in your............. 2}What's your.............town?-Bugulma 3}What kind of a................. have you got? 4}I'll be.................all day Tueaday. 5}lave i...

Вставь пропущенные слова HOME или HOUSE 1}How many rooms are there in your............. 2}What's your.............town?-Bugulma 3}What kind of a................. have you got? 4}I'll be.................all day Tueaday. 5}lave in the beautiful theree-bedroom............. 6}There is no plece like........... 7}On the way...........................from school,I met Sue
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 house 2 home 3 house 4 home 5 ??? Не пойму что у тебя написано 6 home 7 home