Вставить слова:Some,Any,Many,Much,No,Often,Never,Once,Twice,Lots. 1)I ... watch TV.We haven't got one. 2)I watch documentary ... a week,only on Wednesday. 3)How ... do you play tennis. 4)Have you got ... newspaper?-No,but we've...

Вставить слова:Some,Any,Many,Much,No,Often,Never,Once,Twice,Lots. 1)I ... watch TV.We haven't got one. 2)I watch documentary ... a week,only on Wednesday. 3)How ... do you play tennis. 4)Have you got ... newspaper?-No,but we've got ... magazines. 5)How ... pencil have you got?We've got ... of them 6)This family is poor.They haven't got ... money. 7) I buy a new CD ... a year-in March and July 8)There are ... biscuits in the cupboard
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 never 2 once 3 often 4 some(2) 5many no 6 any 7twice 8 lots